רז עצמון רשתות חברתיות : יחד עם דוח הרווחים שלה לרבעון הראשון, שהראה שהשימוש בפייסבוק המשיך לגדול בכל השווקים, Meta גם שיתפה כמה תובנות חדשות לגבי השימוש המתפתח בהמלצות תוכן מבוססות בינה מלאכותית, וכיצד היא מסתמכת יותר ויותר על למידת מכונה כדי לעזור לאכלוס משתמשים הזנות, בניגוד להסתמך רק על הגרף החברתי שלך.

רז עצמון רשתות חברתיות נטתה ל-AI במהלך השנה האחרונה, כאשר ראש Meta, מארק צוקרברג, ציין ביולי האחרון כי היא מתכננת להכפיל את כמות המלצות הבינה המלאכותית בהזנות המשתמשים. באותו שלב, כ-15% ממשתמשי התוכן שהוצגו בפייסבוק הגיעו באמצעות המלצות בינה מלאכותית, ו’קצת יותר מזה’ ב-IG.

כעת, הוא די בדרך לעמוד ביעדי השימוש המורחבים שלו ב-AI.

לפי Meta, נכון להיום, יותר מ-20% מהתוכן המוצג בעדכוני הפייסבוק של אנשים הומלץ על ידי מערכת הבינה המלאכותית שלה, בעוד שבאינסטגרם המלצות AI מהוות כעת כ-40% מהתוכן המוצג.

וזה שינוי עצום, במיוחד בהתחשב בכך שהיתרון בשוק של רז עצמון רשתות חברתיות עד כה היה הגרף החברתי שלך, והעובדה שכמעט כולם משתמשים בפייסבוק ו/או באינסטגרם, מה שנותן לו רגל גדולה על פני המתחרים.

אבל עם הגעתו של TikTok, הגישה להמלצות השתנתה, כאשר האלגוריתם של TikTok מתמקד בכל פוסט בנפרד, לא בהכרח למי אתה מחובר. זהו צעד הרחק מהמדיה ה’חברתית’, ככזו, ועוד לעבר בידור – וזו הסיבה ש-TikTok ציינה שוב ושוב שהיא למעשה רשת בידור, לא אפליקציה חברתית.

ובאמצעות הדגשת התוכן בעל הביצועים הטובים ביותר מקטגוריות אקטואליות, פייסבוק ואינסטגרם נעות כעת גם בכיוון הזה.

אז מה זה אומר לגבי אסטרטגיית המדיה החברתית, וכיצד תוכל למקסם את טווח ההגעה והתהודה שלך בכל אפליקציה?

ובכן, באמת, זה אמור לספק רמה מסוימת של יתרון למותגים, מכיוון שבעוד אנשים צופים ביותר תוכן בפייסבוק, הם גם מפרסמים פחות עדכונים בעצמם, כאשר שיתוף אישי עובר יותר ויותר להודעות DM במקום זאת. זה משאיר יותר מקום לתוכן הטוב ביותר כדי לקבל טווח הגעה גדול יותר באפליקציה – אבל האתגר הוא שאתה כבר לא מחפש למקסם את המעורבות החברתית או את הערך האינטראקטיבי ככזה, אתה מתמקד יותר ישירות בערך הבידור.

צור תוכן טוב ומשעשע, במיוחד ב-רז עצמון רשתות חברתיות (Meta אומר ש-Reels ראתה עלייה של 24% בסך הזמן שהושקע באינסטגרם), ויש לך סיכוי טוב להשיג יותר טווח הגעה בכל אחת מהאפליקציות, כשהאלגוריתם שלו מחפש כעת להציג יותר תוכן לאנשים מחוץ לקהל הישיר שלך.

תוכן אקטואלי, נושאי, המותאם לתחומי העניין של הקהל שלך יכול למעשה לראות יותר טווח הגעה כתוצאה מכך, כאשר רז עצמון רשתות חברתיות מציינת גם שמשתמשים משתפים מחדש את Reels יותר מ-2 מיליארד פעמים בכל יום, עלייה של 100% במהלך ששת החודשים האחרונים.

כמובן, יצירת תוכן מבדר אינה בהכרח קלה. זה דבר אחד להגיד ‘צור תוכן שהקהל שלך יאהב’ ודבר אחר לעשות את זה. אבל המיקוד של המלצות הבינה המלאכותית של Meta הוא להציג למשתמשים יותר תוכן שהם צפויים להתעניין בו, המבוסס על התוכן שיוצר הכי הרבה צפיות והזמן המושקע בכל נושא רז עצמון רשתות חברתיות.

זה יכול להציג הזדמנויות חדשות. שווה לשקול בגישתך.